Przedmiotem zamówienia jest Dedykowane wdrożenie procedur AML przez zespół ekspercki Incaso Group, dopasowany do potrzeb Klienta na poziomie zgodności z systemem iAMS.  W wyniku wdrożenia Klient uzyskuje kompleksowy system przeciwdziałania praniu pieniędzy wraz z supportem prawnym i technicznym zespołu eksperckiego Incaso Group.


Więcej informacji o ofercie procedur przeciwdziałniu praniu pieniędzy pod mailem: aml@rbdo.pl lub pod numerem infolinii: 48 22 100 36 93 lub Kom. + 48 533 376 373


Zamówienia można dokonać także wysyłając dane do pro formy na e-mail: biuro@businesslearning.pl 


KTO MA OBOWIĄZEK SPEŁNIENIA PROCEDUR PRZECIWDZIAŁANIA PRANIU PIENIĘDZY - LISTA PODMIOTÓW OBOWIĄZANYCH:

 • Biegli rewidenci, doradcy podatkowi
 • Biura rachunkowe (w 2017 r. w wyniku nowelizacji pośród instytucji obowiązanych – obok m.in. biegłych rewidentów, doradców podatkowych – znajdą się̨ podmioty zajmujące się̨ usługowym prowadzeniem ksiąg rachunkowych).
 • Przedsiębiorstwa wykonujący płatności w gotówce o wartości równej lub przekraczającej równowartość 15 tys. EUR (10 tys. EUR od maja 2017)
 • Biura usług płatniczych
 • NGO - każda Fundacja (bez min. kwot obrotu) oraz Stowarzyszenia powyżej transakcji 15 000 EUR (10 tys. EUR od V.2017)
 • Pośrednicy instytucji finansowych
 • Pośrednicy sprzedaży kamieni i metali szlachetnych
 • Kantory wymiany walut
 • Komisy i lombardy
 • Domy aukcyjne
 • Pośrednicy nieruchomości
 • Zawody prawne - adwokaci, radcowie poza stosunkiem pracy
 • Pośrednicy ubezpieczeniowi
 • Zakłady bukmacherskie

 

Jak spełnić obowiązki Przeciwdziałania Praniu Pieniędzy?

W  2017 roku w wyniku zastosowania IV Dyrektywy AML (Anti-Money Laundering - (dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2015/849 z dnia 20 maja 2015 r. w sprawie zapobiegania wykorzystywaniu systemu finansowego do prania pieniędzy lub finansowania terroryzmu dotycząca przeciwdziałaniu praniu pieniędzy), Instytucje obowiązane, w tym również biura rachunkowe jako firmy prowadzące działalność księgową Klientów (obok m.in. biegłych rewidentów, doradców podatkowych) zobowiązane są do spełnienia procedur przeciwdziałania prania pieniędzy.

 • Obowiązki  podmiotów zobowiązanych (w tym biur rachunkowych w 2017 r) wynikające z nowelizacji dotyczącej przeciwdziałaniu praniu pieniędzy:
   
 • Wypracowanie wewnętrznych zasad postępowania procedur w zakresie przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu.
   
 • Stosowanie „środków bezpieczeństwa finansowego” i analiza ryzyka.

 • Analiza i rejestracja transakcji.

 • Przekazywanie informacji do GIIF - dwóch typów transakcji:


● ponadprogowych - to jest takich, których równowartość́ przekracza 15 tys. EUR, bez względu na to, czy są̨ one przeprowadzone za pomocą̨ jednej operacji, czy też większej ich liczby, o ile istnieje ściśle powiązanie między nimi (art. 8 ust. 1 ustawy),

● wątpliwych lub podejrzanych, których okoliczności wskazują̨, że mogą̨ one mieć́ związek z praniem pieniędzy lub finansowaniem terroryzmu (art. 8 ust 3 ustawy) - na potrzeby artykułu będą̨ one dalej nazywane transakcjami wątpliwymi dla odróżnienia od transakcji, o których jest mowa w art. 16 i 17 ustawy.

Kary za brak wypełnionych obowiązków ustawowych:

- brak szkoleń: do 100.000,00 PLN (nałożone w ostatnim czasie kary zaczynają się od 9.000,00 a kończą na 50.000,00 PLN)

- brak rejestrów i raportów do GIIF: do 750.000,00 PLN (uzależnione od wielkości firmy oraz zaniechania, w praktyce od 20.000,00 PLN) oraz sankcje karne do 3 lat pozbawienia wolności i zakaz wykonywania zawodu.

Instytucje kontrolujące

 • Służba celna
 • NBP - Narodowy Bank Polski
 • Kontrola Skarbowa
 • Ministerstwo Finansów (GIIF) Generalny Inspektor Informacji Finansowej
 • KNF - Komisja Nadzoru Finansów


iAML - OPTYMALNE ROZWIĄZANIE DLA PODMIOTÓW ZOBOWIĄZANYCH - MSP

Rozwiązanie iAML jest idealne dla małych i średnich przedsiębiorstw - pozwalające oszczędzić czas i znacznie większe środki na dedykowane rozwiązania procedur AML - powyżej 10 tys. zł.
Nasz Partner Incaso Group - pomaga szybko i niskim kosztem wypełnić obowiązek ustawowy!
W cenie 299 ZŁ + 23% VAT otrzymują Państwo Produkt  w wersji elektronicznej (word+PDF)

- wzór procedury z załącznikami do uzupełnienia,
- aplikacja jednostanowiskowa (helpdesk),
- szkolenie e-learning dla 2 osób (certyfikacja).

ZESTAW NARZĘDZI iAML

I. Szkolenie okresowe 
Zdobędziesz wiedze uczestnicząc w szkoleniu online.
Opracowane pod kątem spełnienia wymogów prawnych, uwieńczone wygenerowaniem DYPLOMU ważnego 12 miesięcy do kolejnej sesji aktualizacyjnej!
Szkolenie jest autoryzowane przez ekspertów legitymujących się certyfikatami International Compliance Association.

II. Procedura wewnętrzna
Wprowadzisz zasady działania zgodne z obowiązującymi przepisami
Dopasowana do odpowiednich Instytucji Obowiązanych procedura jest niezbędnym ustawowym elementem do wypełnienia. Stanowi zapis konkretnych działań służących przeciwdziałaniu praniu pieniędzy w firmie. Należy dołączyć je do bazowej dokumentacji firmowej.


III. Rejestr transakcji  
Analizuje relacje i transakcje oraz generuje formularze powiadomień do GIIF

Program iAML analizuje i monitoruje dane pod kątem podmiotu oraz zawieranych przez niego transakcji. Prowadzi własny rejestr oraz generuje raporty do GIIF - Generalnego Inspektora Informacji Finansowej.
Pozwala na import danych z programów: Subiekt, Optima, Symfonia oraz plików z innych systemów w formatach (xml, csv, uni, ple). Działa w środowisku MS Windows.
Gdy zostanie wykryta transakcja wysokiego ryzyka, system iAML wygeneruje zestaw formularzy i powiadomień do GIIF, aby wypełnić założenia Twojej procedury


W przypadku pytań prosimy o kontakt pod adresem:   aml@rbdo.pl 

Masz pytania? Zadzwoń do konsultanta:

Tel. +48 22 100 36 93

Kom. + 48 533 376 373

 
PRODUKT CERTYFIKOWANY INCASO GROUP SP. Z O.O.

Incaso Group to doświadczony zespół ekspertów z zakresu przeciwdziałania praniu pieniędzy i doradztwa biznesowego. Zespół Incaso posiada 12-letnie doświadczenie, na które składają się setki Instytucji Obowiązanych przeprowadzonych przez zmiany prawne i ustawodawcze.
Zapewniliśmy im efektywny rozwój i zabezpieczenie biznesu. Pracujemy zgodnie z najwyższymi standardami bezpieczeństwa, a wszelkie przekazywane podczas współpracy informacje chronione są umowami NDA.
Wdrażane narzędzia tworzymy zgodnie ze standardami jakości ISO 27001 oraz normami GIODO.
Korzystając z naszego wsparcia Instytucje Obowiązane spełniają wszystkie wymogi ustawowe zabezpieczając siebie, swoich pracowników, kontrahentów i klientów.
Nasza oferta to idealnie zbalansowane rozwiązania pomiędzy wypełnieniem obowiązków ustawowych, a obciążeniem nowymi procedurami.
Nasza propozycja jest unikalna na rynku Polskim i stanowi jedną z najtańszych dostępnych opcji. Opracowaliśmy kilka wariantów współpracy, zachęcamy do zapoznania się z opisami poniżej, aby wybrać odpowiednie rozwiązanie.

Incaso Group Sp. z o.o.
ul. Jana Pawła II 20/70
75-452 Koszalin

Nip: 6692521160
Regon: 321497710
KRS: 0000503873
Kapitał zakładowy: 110 000 PLN
                                        

Usługi AML
Celem usług jest audyt oraz aktualizacja i uzupełnienie dokumentacji klienta. Przygotowujemy klientów do, i wspieramy podczas, kontroli prowadzonych przez organy ścigania przestępstw gospodarczych. Forma pomocy prawnej incydentalnej lub stałych konsultacji.
Kompleksowa oferta dla „małych” instytucji obowiązanych. Oferta skierowana jest do przedsiębiorców i firm, które chcą wypełnić podstawowe obowiązki ustawowe. Elementami składowymi oferty są: szkolenia, procedury wewnętrzne, rejestr transakcji oraz bieżące doradztwo. Pakiet narzędzi instytucji obowiązanej.
System analityczny dopasowany do potrzeb zleceniodawcy to główny element oferty dla korporacji.
Z uwagi na określone potrzeby, opracowujemy na zlecenie macierze i algorytmy implementując je w system iAML PRO. Spełniamy oczekiwania klienta poprzez optymalizację czasu pracy oraz oszczędności działu compliance.
Wspieramy firmy w analizie i przygotowywaniu dokumentacji SAR, w tym generowaniu kart zgłoszeń do GIIF oraz rejestrów analizy transakcji. Zapewniamy wysoki poziom bezpieczeństwa przesyłanych danych. Zachęcamy do skorzystania z doświadczenia Ekspertów AML w Polsce.

Nasi eksperci legitymują się certyfikatami International Compliance Association, w tematyce przeciwdziałania praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu, jako jedni z niewielu w Polsce.

Rozwój naszej firmy realizujemy poprzez podnoszenie kwalifikacji w dziedzinie prawa oraz nabywanie wiedzy w zakresie konkretnych branż, w ramach których operują nasi klienci.


Napisz opinię

Uwaga: HTML nie jest dopuszczony!
    Zła           Dobra

Dedykowane wdrożenie procedur AML z e- szkoleniem przez zespół ekspercki Incaso Group

 • Producent: Incaso Group
 • Kod produktu: Szkolenie AML
 • Dostępność: W magazynie
 • 12 287,70PLN

 • Bez podatku: 9 990,00PLN

Infolinia RBDO

 

Jeśli mają Państwo pytania dotyczące oferty zapraszamy do kontaktu z ekspertami.


Dział Obsługi Klienta:

Infolinia od pon.- pt. w godz. 9 -17
+48 664 484 218
biuro@businesslearning.pl


Specjalista BHP

Hubert  Jakubowski
+48 664 484 218

Specjalista Ochrony Danych

Karol Cieniak
(22) 487 86 70

Specjalista procedur AML

Wojciech Stadnik
+ 48 533 376 373


Biuro Obsługi Klienta
Legis Profile Sp. z o.o.
ul. Kopalniana 22a/7
01-321 Warszawa

NIP: 522-302-50-86
KRS: 0000549436